BİZ KİMİZ?

EDUKENT Eğitim Kurumları, kişisel takip ve takviye programı, öğrencilerin akademik, bireysel, sosyal gelişimin birlikte ilerlediğini vurgulayan ve bu gelişimi takip eden programdır. Bireysel ihtiyaçların yanında her bireyin gelişimi için gerekli olan programların bütününü temsil eder.

Sınavlara hazırlıkta yeni kuşağın ihtiyaçlarına yönelik uygulamalarla planlama, öğrenme, uygulama, ölçme ve değerlendirme süreçlerini yakından takip ederek, eğitime bütünsel bir yaklaşım geliştirir.

EDUKENT Eğitim Kurumları, bireylerin değişen ihtiyaçlarına yönelik geliştirilen, pratik çözümler üreten, mevcut sistemin revize edilmesine ön ayak olma amacıyla donatılmış kurumlardır. Bilgi çağında yaşayan bireylerin ihtiyaçlarını analiz eden ve bu ihtiyaçları geliştiren bir anlayışla yola çıkar.

Öğrencilerin akademik öğretimin yanında yaratıcılık becerilerinin desteklenmesiyle bireysel, kültürel, sanatsal ve sosyal hizmetlere erişimlerinin artırılması için yenilikçi ve yaygınlaştırılabilir hizmet modellerinin geliştirilmesidir.

AMACIMIZ

İnsanlar erken yaşta bilimsel, kültürel, sanatsal faaliyetlerle tanıştırılması ve alışkanlık haline getirilmesi konusunda desteklenmelidir. Bireysel yatkınlıklarını fark etmeli ve sosyal yaşam içinde konumunu da belirlemelidir. Yaşadığı döneme uyum sağlamalı ve kendi kimliğini oluşturma konusunda desteklenmelidir.

EDUKENT Eğitim Kurumları bu alanlarda yapacağı çalışmalarla sektörde yerini farklı bir yere konumlandırmayı hedefler.

Çünkü hayat başarısı, bireyin kendine göre oluşturduğu doğru hedefe, doğru çalışma stratejisi, uyum çalışmaları, bireysel yatkınlıkların farkına varma, sosyal konumunu belirlemenin ardından ulaşılır. Tüm bunlar eş zamanlı ilerleyen adımlardır.

Kendinin farkında olan, hedeflerini bilen ve onları doğru yöneten, sorumluluklarının farkında olan bireyler sınavlarda başarılıdır. Bu başarının elde edilmesi için bazı öğrenme davranışlarının öğrenilmesi ve geliştirilmesi gerekir.

EDUKENT Eğitim Kurumları, öğrenmeyi eğlenceli hale getirerek, bireylerin öğrenmeye karşı olumlu tutum geliştirmeleri ve yeni durumlara uyum gösterecek becerilerle donanmaları en önemli amaçları arasındadır.

Özellikle öğrencilerin kuvvetli benlik kavramına sahip olmasına yol açtığı için, kişilik gelişimine katkı sağlayarak özgüveni artıracaktır. Kişilerin duygusal açıdan da gelişmesi, üretken ve rasyonel düşünmeleri gelişmesine açısından önemlidir. Bu anlamda kurs merkezlerinde öğrencilerin gelişimleri desteklenmektedir.

Kurs merkezlerinde öğrencilerin yanında ebeveynlere de rehberlik ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

HEDEFLERİMİZ

Kurs Merkezlerinin genel hedefinde akademik ve sosyal beceriler konusunda donanımlı bireyler yetiştirmektir.

EDUKENT Eğitim Kurumlarınde akademik dersler müfredata uygun, dijital uygulamalarla desteklenmiş, ihtiyaca yönelik hedef belirlemelerle çalışmalar yapılmaktadır.

Bunun yanında bireysel ve sosyal gelişimi merkeze alan rehberlik biriminde öğrencilerin yaş grubuna özel alması gereken tüm destek çalışmaları yapılmaktadır.

Psikolojik danışmanlık, aile ve öğrenci koçluğu, aile danışmanlığı ile her öğrenci ve velinin yaş gruplarına özel konularda çalışmalar yapılmaktadır.

Kurs merkezlerinin ana hedefinde akademik, bilimsel, sanatsal, sosyal uygulamalar, dersler, atölyelerin yanında öğrencilere değerler, etik ve ahlak eğitimine de yer verilecektir. Böylece öğrencilerin topluma karşı sorumluluk bilincinde olabilmeleri hedeflenmiştir.

HEDEFLERIMIZ
Cart